• norsk
    • English
  • English 
    • norsk
    • English
  • Login
View Item 
  •   Home
  • MF vitenskapelig høyskole for teologi, religion og samfunn
  • Masteravhandlinger / Master theses
  • View Item
  •   Home
  • MF vitenskapelig høyskole for teologi, religion og samfunn
  • Masteravhandlinger / Master theses
  • View Item
JavaScript is disabled for your browser. Some features of this site may not work without it.

Rabia og Hadewijch - likhet i ulikhet? : i hvilken grad er mystikken hos sufisten Rabia al-Adawiyya og kristne Hadewijch av Antwerfen uttrykk for en fellesbetoning av kjærlighetens betydning i gudsforholdet?

Freberg, Tone Skovly
Master thesis
Thumbnail
View/Open
Rabia og Hadewijch.pdf (306.8Kb)
URI
http://hdl.handle.net/11250/161127
Date
2010-01-05
Metadata
Show full item record
Collections
  • Masteravhandlinger / Master theses [787]
Abstract
Problemstillingen lyder: Likhet i ulikhet. I hvilken grad er mystikken hos Rabia al-Adawiyya og Hadewijch av Antwerpen uttrykk for en fellesbetoning av kjærlighetens betydning

i gudsforholdet? Det er kjærligheten som står i sentrum for studiet, og det er kjærligheten fra mennesket til Gud og fra Gud til mennesket det gjelder. I hvilken grad det kan finnes noe i Rabias opplevelse og forståelse av den guddommelige kjærligheten som synes å kunne sammenliknes med Hadewijch erfaringer og hvilken ”plass” har dette i deres respektive gudsforhold?

Contact Us | Send Feedback

Privacy policy
DSpace software copyright © 2002-2019  DuraSpace

Service from  Unit
 

 

Browse

ArchiveCommunities & CollectionsBy Issue DateAuthorsTitlesSubjectsDocument TypesJournalsThis CollectionBy Issue DateAuthorsTitlesSubjectsDocument TypesJournals

My Account

Login

Statistics

View Usage Statistics

Contact Us | Send Feedback

Privacy policy
DSpace software copyright © 2002-2019  DuraSpace

Service from  Unit